Přihlášení
Česky
  • Úvod
  • O nás
    • Historie
    • Zaměření
    • Podporujeme
  • Reference
  • Kontakty

Reference

  • Bytové stavby
  • Stavby občanské vybavenosti
  • Stavby dopravní a technické infrastruktury
  • Urbanismus a územní plánování

Stavby bytové

Přezletice, ul. Rosická

Lokalita určená zástavbě Obytným souborem Nohavice je součástí rozvojové plochy č. 3 - Nohavice, definované územním plánem obce Přezletice. Rozvojová plocha je situována na východním okraji obce, na nezastavěném mírném jižním svahu klesajícím ke Ctěnickému potoku, využívaném dnes jako pole.

V předmětné lokalitě je navržen a územním rozhodnutím umístěn obytný soubor sestávající z pěti bytových domů s celkem 35 byty a 22 řadových domů s celkem 63 sekcemi - řadovými rodinnými domy). Součástí stavby jsou dále komunikace a sítě technické infrastruktury včetně napojení. Předmětem dokumentace I. etapy jsou komunikace a inženýrské sítě pro napojení všech domů obytného souboru, dále část domů obytného souboru - novostavba 12 řadových domů s celkem 45 sekcemi - řadovými rodinnými domy o jednom bytu.

Zastavovací schéma je založeno na použití obdélně formovaných hmot řadových domů o konstantní šířce a odlišné délce. Hmoty domů podélnou osou sledují vrstevnice terénu a uliční osnovu. Navržené domy šířkou, objemem a výrazně obdélnou proporcí navazují na zastavovací typ obvyklý ve struktuře venkovské zástavby.

 

 

Generální projektant: Bomart spol. s.r.o.
Architektonické řešení: Architektonický ateliér Aleš s.r.o.
Hlavní investor: Moravská stavební INVEST, a.s.
Stupeň dokumentace: Studie, DUR, DSP
Projekt: 2007 - 2010
Realizace:          -

143

soubor rodinných domů

144 145 248 247

Zobrazit album soubor rodinných domů

Praha 13 - Stodůlky, ul. Pod Viaduktem

Novostavba viladomu je určena pro trvalé bydlení, v objektu je navrženo 7 bytových jednotek. Vstup do objektu je zajištěn z krytého prostoru pro parkování v 1.NP, který je napojen na přilehlou komunikaci ulici Pod Viaduktem. Z hlavního komunikačního uzlu je přístupných 6 bytových jednotek, jedna bytová jednotka má samostatný vstup po venkovním schodišti.

Principem hmotového řešení navrženého viladomu je hranol obdélného půdorysu s delší osou orientovanou kolmo k vrstevnicím. Hranolová hmota je v úrovni druhého nadzemního podlaží redukována ustoupením podlaží ze severu, jihu a západu. Hmota domu je zároveň dojmově odlehčena použitím odlišného materiálového řešení fasády ustupujícího podlaží. Členění hmoty v úrovni 2.NP je prostředkem k měřítkovému začlenění viladomu  do kontextu okolní zástavby.

Fasáda objektu je navržena v kombinaci šedé omítky na hlavní hmotě domu a rezavě hnědého obkladu deskami Cembonit na ustupujícím podlaží. Střešní krytinu bude tvořit fólie z měkčeného PVC se zásypem stabilizačního kameniva.

 

 

Generální projektant: Bomart spol. s.r.o.
Architektonické řešení: Architektonický ateliér Aleš s.r.o.
Hlavní investor: EDC INVEST spol. s r.o.
Stupeň dokumentace: Studie, DUR, DSP
Projekt: 2008 - 2009
Realizace: 2010 - 2011

75

viladům Pod Viaduktem

76 77 78 79

Zobrazit album viladům Pod Viaduktem

Praha 4 - Chodov

Cílem studie je návrh využitelnosti pozemku pro potřeby zbudování novostavby multifunkčního objektu s převahou bydlení v maloplošných bytech. Řešené území se nachází ve střední části Jižního Města. Urbanisticky jde o nevyužité místo. Objekt je navržen tak, aby zapadl do nekompaktní zástavby ulice Hviezdoslavova. Základní hmotu domu tvoří nižší dvoupatrová část u ulice Hviezdoslavova a vyšší osmipatrová věž na západním okraji pozemku. Vertikálně je dům rozdělen na dvě funkční části. Přízemí obsahuje prostory potenciálně využitelné jako komerční, které by měly sloužit sociálním službám nebo pro kulturu. Otevřená koncepce přízemí nabízí možnost různorodých dispozic užitného prostoru. Zbytek nadzemních podlaží je čistě obytného charakteru a obsahuje celkem 64 bytových jednotek 1+kk až 2+kk. Ty jsou vybaveny standardně obytnými místnostmi s kuchyňskými kouty, sociálním vybavením a komorou. Podzemní podlaží zahrnuje prostory garáží a technické zázemí objektu.

Z výtvarného hlediska se objekt snaží respektovat zvyklosti barevnosti v okolí a ani tvarem nenarušovat ráz místa. Princip "nízkého a vysokého" je zde již užit a navržená hmota tedy navazuje na rytmus bytových domů v ulici Hviezdoslavova umístěných za objektem nadzemních garáží.

Generální projektant: Bomart spol. s.r.o.
Architektonické řešení: Bomart spol. s.r.o.
Hlavní investor: MČ Praha 11
Stupeň dokumentace: Studie
Projekt: 2011
Realizace: -

316

dům v Podjavorinské

317 318 323 322

Zobrazit album dům v Podjavorinské

Jablonec nad Nisou, ul. Máchova / Horní náměstí

Novostavba bytového domu je navržena pro centrum města Jablonec. Urbanistické prostředí je tvořeno zástavbou z  konce 19. a první poloviny 20. století a její struktura má charakter rozvolněných nedokončených bloků činžovních domů. Koncipování dostavby navazuje na převažující čtyř až pětipodlažní hladinu zástavby. 

Navržený dům je určen pro trvalé bydlení. V objektu je navrženo 22 bytových jednotek a jedna obchodní jednotka. Dům sestává ze dvou základních sekcí. Směrem do Horního náměstí je navržen pětipodlažní objekt, výškově navazující na sousední secesní dům, a čtyřpodlažní objekt orientovaný do Máchovy ulice. Každá sekce má vlastní komunikační jádro. Obě sekce jsou při severní hranici stavebního místa propojeny třípodlažním dvorním traktem. Západní sekce a dvorní trakt jsou podsklepeny, v suterénu je situována garáž o kapacitě 19 míst. Vjezd do suterénní garáže je navržen z Máchovy ulice. Dopravní napojení pro pěší je možné z prostoru Horního náměstí, respektive z Máchovy ulice.

Princip řešení fasád nových domů vychází z tradičního členění na parter, tělo stavby a atikové ustupující patro. Vertikální proporce okenních otvorů se odkazují k sousedním domům, fasáda je navržena z režného zdiva. Prostor vnitrobloku bude parkově upraven, na střeše suterénu bude provedena zahradní úprava.

 

 

Generální projektant: Bomart spol. s.r.o.
Architektonické řešení: Architektonický ateliér Aleš s.r.o.
Hlavní investor: Eube, a.s.
Stupeň dokumentace: Studie
Projekt: 2007
Realizace:    -

161

městský bytový dům

162 163 164 165

Zobrazit album městský bytový dům

Praha 8 - Ládví, ul. U Slovanky

Budova navržená pro Prahu 8 se skládá ze dvou propojených kvádrů, které jsou půdorysně posunuty o 12,5 m a výškově o polovinu podlaží. Vnitřní uspořádání má proto charakter bodových domů. Toto uspořádání je logicky odvozeno z polorampového komunikačního systému podzemního parkingu, nicméně oživuje i celkový vzhled objektu.

Výtvarné i konstrukční řešení fasád kombinuje dvě hlavní složky. Prvou je zcela pravidelný rastr pilířů a nadpraží, přičemž předpokládáme, že povrch „mříže" by tvořila probarvená omítka na kontaktním zateplovacím systému. Druhou složkou jsou jakoby nahodilé výplně, tvořené jednak okny a balkónovými dveřmi, jednak plnými plochami, jejichž povrch by tvořily barevné fasádní desky.

Zvolený konstrukční systém umožňuje řadu variant uspořádání bytů. V předkládané návrhu jsme zvolili řešení, které jednak vyhovuje požadavku investora na druhovou skladbu bytů, jednak je s výjimkou prostoru vstupu v přízemí shodné pro 1. až. 5. NP. Nejvyšší 6.NP je řešeno zcela atypicky s velkými nástřešními terasami a 4 luxusními byty.

 

 

Generální projektant: Bomart spol. s.r.o.
Architektonické řešení: Architektonický ateliér Aleš s.r.o.
Hlavní investor: Moravská stavební INVEST, a.s.
Stupeň dokumentace: Studie, DUR, DSP
Projekt: 2007 - 2010
Realizace: 2011 - 2012

349

bytový dům Slovanka

350 351 352 156

Zobrazit album bytový dům Slovanka

Praha 6 - Ruzyně, ul. Únětická

Předmětem ověřovací studie je stanovení optimálního využití podkroví stávajícího objektu za předpokladu návrhu dvou variant technického provedení. První je ponechání stávajícího krovu a stávající výšky hřebene. Dojde pouze ke konstrukčním úpravám v rozsahu cca 30%, kdy budou případné nevyhovující části krovu nahrazeny novými (dřevěnými nebo ocelovými). Druhá varianta předpokládá demolici stávajícího krovu, navýšení nadezdívky o 500 mm a realizaci nové konstrukce krovu. Sklon nové střechy se předpokládá stejný jako je stávající, dojde tedy k navýšení hřebene o 500 mm. U obou variant je nutné navržení nového schodiště do podkroví, v současné době je půda přístupná pouze přes žebřík a výlezový otvor.

Studie variantně navrhuje využití podkroví jedním nebo dvěma byty o minimální velikosti 2+kk a maximální velikosti 4+kk. Vždy je uvedena hrubá a čistá plocha bytu. Hrubá plocha bytu je vymezena stavebními konstrukcemi, čistá plocha nezahrnuje části místností, které mají nižší světlou výšku než 1,2 m a dle vyhl. č 26/1999 Sb. o obecných technických požadavcích na výstavbu pro hl. m. Prahu se nezapočítávají do plochy bytu. Návrhy konkrétních dispozic jsou pouze ilustrativní, jsou variabilní a je možné je po výběru některé z variant dále měnit dle požadavku investora.

Generální projektant: Bomart spol. s.r.o.
Architektonické řešení: Bomart spol. s.r.o.
Hlavní investor: MČ Praha 6
Stupeň dokumentace: Studie
Projekt: 2012
Realizace: -

310

PV Únětická

311 312 313 314

Zobrazit album PV Únětická

BOMART spol. s r. o. | Ohradní 1159/65, 140 00 Praha 4 | IČ: 25091905 | Tel.: 220 400 750 | e-mail: info@bomart.cz

Společnost je zapsána od 28. listopadu 1996 v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce 48981